Heliski vo Verbier

Horskí vodcovia ALPINGUIDES

pre lyžiarov a snowboardistov pripravili v období od decembra do apríla zaujímavý program vo švajčiarskych aplach – HELISKIVERBIER. Desiatky kilometrov lyžovania vo voľnom teréne, presuny helikopterou, prachový či firnový sneh, …, umocnené miestnou gastronomiou, to všetko prinása HELI SKI vo Švajčiarskych alpach so strediskom vo Verbier.
Skúste zažit jedinečnú atmosféru a podeliť sa o zážiky s nami a veríme, že si z našej ponuky vyberiete…

 

 

 

Základné informácie

Heliskiing nie je určený pre začiatočníkov s lyžovaním. Pokiaľ však aktívne lyžujete, tak budete s najväčšou pravdepodobnosťou pripravený zúčastniť sa heli-skiingu. Znamená to, že sa viete vysporiadať s rôznymi typmi snehu, od veľkých otvorených ľadovcov s miernym sklonom, až po strmé pasáže v riedkych lesoch. Mali by ste lyžovať pohodlne v rôznych podmienkach od veľmi ľahkého prašanu až po kôru.

Výborná fyzická kondicia (9-10 hod), čím najlepšia aklimatizácia. V okolí  Zermattu môžte intenzívne trénovať výstupmi s prevýšením 1000 – 1500 m za deň s rýchlosťou 500 výškových metrov za hodinu.Skúsenosti s lezením v skale v 4 stupni obtiažnosti s mačkami aj bez.

Mačky – stúpacie železa do ľadu, sedací úväz, prilbu, cepín Vám môžeme zapožičať, je potrebné uviesť do objednávky, ďalej vysokú trekingovú obuv s profilovanou podražkou s možnosťou pripevniť mačky, rukavice, teplú čiapku, krém v UV filtrom 20 a viac, slnečné okuliare, energetické jedlo ako čokoládu, sušené ovocie, energetické tyčinky, termosku na čaj z chaty, alebo flašu na vodu min 1liter.