Výstup na Matterhorn 4478 m

 

Matterhorn je jeden z najťažších klasických výstupov v Alpách. Výstup a zostup sú síce po skale a ľade, no vyžadujú nielen fyzickú ale hlavne psychickú kondíciu ako aj skúsenosti vlezení na skale S a aj BEZ mačiek. Nájsť správny smer a orientácia v Hörnliridge, ako sa nazýva normálka, je obzvlášť obtiažne, no vodcovia sú mnohými výstupmi zžiti s Matterhornom. Z bezpečnostých dôvodov vodca vystupuje len s jedným klientom.

Najlepšie obdobie na výstup na Matterhorn je od začiatku Júla do polky Septembra.
Vodca sa stretne s klientom pred výstupom na chate Hörnli pred večerou, ktorá sa podáva o 7 hodine. Kontrola materiálu večer pred výstupom je doležitou súčasťou prípravy. Výstup začína po raňajkách v chate v skorých ranných hodinách za tmy a trvá 4 – 5 hodin s rovnako dlhým zostupom.

Doporučujeme  pripraviť sa na výstup včaššie, alebo zotrvať v Zermatte a okolí 7 až 10 dní, kde môžete trénovať v podobných terénoch a tak isto sa dostatočne výškovo aklimatizovať.

Výborná fyzická kondicia (9-10 hod), čím najlepšia aklimatizácia. V okolí  Zermattu môžte intenzívne trénovať výstupmi s prevýšením 1000 – 1500 m za deň s rýchlosťou 500 výškových metrov za hodinu.Skúsenosti s lezením v skale v 4 stupni obtiažnosti s mačkami aj bez.

Matterhorn
1100 CHF
Cena za výstup s vodcom. Max. 1 osoba. V cene je zahrnuté horský vodca, certifikát o úspešnom výstupe. V cene nie je zahrnuté. - listok na lanovku Zermatt-Schwarzsee a späť CHF 44.- - polpenzia s ubytovaním na chate pre klienta a vodcu CHF 148.- (Total CHF 1369.-)

Výstup: 4 – 5 hod.

Email Us

Odporúčaná výstroj

Mačky – stúpacie železa do ľadu, sedací úväz, prilbu, cepín Vám môžeme zapožičať, je potrebné uviesť do objednávky, ďalej vysokú trekingovú obuv s profilovanou podražkou s možnosťou pripevniť mačky, rukavice, teplú čiapku, krém v UV filtrom 20 a viac, slnečné okuliare, energetické jedlo ako čokoládu, sušené ovocie, energetické tyčinky, termosku na čaj z chaty, alebo flašu na vodu min 1liter.