Špagety prechod

 

Špagety je viacdňový prechod od malého Matterhornu po Dufour s návratom späť na Zermatt. Prechod trvá zhruba 4 – 5 dní. Spí sa na horských chatách a počas prechodu je možné nazbierať až 15 štovrtisícových vrcholov.

 

Doporučujeme  pripraviť sa na výstup včaššie, alebo zotrvať v Zermatte a okolí 7 až 10 dní, kde môžete trénovať v podobných terénoch a tak isto sa dostatočne výškovo aklimatizovať.

Výborná fyzická kondicia (9-10 hod), čím najlepšia aklimatizácia. V okolí  Zermattu môžte intenzívne trénovať výstupmi s prevýšením 1000 – 1500 m za deň s rýchlosťou 500 výškových metrov za hodinu.Skúsenosti s lezením v skale v 4 stupni obtiažnosti s mačkami aj bez.

Odporúčaná výstroj

Mačky – stúpacie železa do ľadu, sedací úväz, prilbu, cepín Vám môžeme zapožičať, je potrebné uviesť do objednávky, ďalej vysokú trekingovú obuv s profilovanou podražkou s možnosťou pripevniť mačky, rukavice, teplú čiapku, krém v UV filtrom 20 a viac, slnečné okuliare, energetické jedlo ako čokoládu, sušené ovocie, energetické tyčinky, termosku na čaj z chaty, alebo flašu na vodu min 1liter.